Homecoming

Autor: Martin Jesenko | 16.10.2012 o 3:34 | (upravené 20.10.2012 o 18:31) Karma článku: 6,80 | Prečítané:  769x

Homecoming je niečo ako školský ples. Je to jedna z najvačších udalostí na škole počas roka. Asi po dvoch mesiacoch nudnej školy zrazu každý ožíva a celá škola hovorí o tejto udalosti. Keď už strávite rok v USA myslím si, že túto udalosť by ste nemali zmeškať, aj keď to možno nie je taká zábava ako sa zdá. Každopádne pre amerických študentov je to veľký "sviatok".

jedna z tisíc fotografiíjedna z tisíc fotografií

Homecoming má každá škola v iný dátum. Najčastejšie to je koniec septembra až začiatok októbra. Celá táto udalosť sa začína už týždeň pred tzv. Homecoming dance, ktorým celá akcia vyvrcholí. Homecoming dance je zvyčajne v sobotu večer. Koná sa v školskej telocvični alebo jedálni. Priestory sú vyzdobené, chlapci majú obleky, dievčatá šaty. Asi tri týždne pred samotným Homecoming dance si chlapci začínajú hľadať svoje potencionálne partnerky a dievčatá začínajú tipovať, ktorá bude tá najšťastnejšia. Mnoho ľudí hovorí, že chlapec by mal pozvať partnerku nejakým originálnym spôsobom. Nuž moja škola je asi iná, tam som nikoho originálneho nevidel. Chlapci, ako výmenní študenti si myslím, že ste už teraz vyhrali. Môžete rúbať čo najvyššie lebo pre dievčatá ste originál. Možno to platí aj naopak to neviem. Taktiež sa začínajú kupovať lístky, šaty, obleky... Spirit week je týždeň pred touto sobotou. Počas celého týždňa, každý deň je daná iná téma a podľa nej, chodia študenti oblečení do školy. My sme to mali celkom nudné. napr. ružová farba, "bifľošský" deň, rozprávkové postavy... každopádne niektorí študenti boli veĺmi kreatívni a častokrát som sa dobre pobavil na voľbe ich kostýmu. Tento spirit week vrcholí piatok - Homecoming game. Homecoming game nie je nič iné ako futbalový zápas ako každý piatok, narozdiel od toho tam príde viac ľudí, atmosféra je lepšia a každý sa teší na sobotu. Sobota je vrchol celej drámy s názvom Homecoming dance. Ráno vstanete, umyjete si zuby, dáte sprchu a čakáte na popoludnie kedy to celé začína. Viac študentov sa stretne v jednom dome a tam prebieha fotografovanie. Asi sedem fotoaparátov, blesky, ľudia, úsmevy... tak Vám urobia asi sto fotiek a super, ide sa na večeru. Chlapci pozývajú svoje partnerky na večeru do nejakej lepšej reštaurácie, kde si naplnia žalúdky, ktoré po večeri idú vytancovať. Asi najviac sa mi páčila výzdoba priestorov. Červený koberec, balóny, rôzne svetielkujúce papieriky...miestami som ani nemal pocit, že som v škole. A tak sa tancuje, tancuje, tancuje... žiadne slaďáky! Americký rap! No tancuj na rap. Áno, je pravda, že nie som práve parketový lev a asi preto ma to nudilo, ale tak symbolicky som strávil večeru na parkete aj ja. A potom sa vyhlasujú výsledky Homecoming king and queen. Ešte týždeň predtým sa zo seniorov ( asi niečo ako naši maturanti) zvolia asi ôsmi kandidáti z chlapcov a dievčat. Na konci týždňa, čiže piatok ostanú už len piati a na Homecoming dance vyhlásia obsolútneho víťaza za daný rok. Každý sa túží stať tým "vyvolením", no ja som na to ešte neprišiel, čo je na tom také super. Potom sa ešte troškú povrtí zadkami a ahoj. Homecoming sa skončil. Uvidíme sa o rok.

Pre američanov je to veľký deň, pre mňa to však nebola žiadna sláva. Ale určite neľutujem, že som sa toho zúčastnil. Neprehlasujem to za prepadák, ale tie veľké ceremónie okolo toho má asi donútili očakávať niečo veľké. No nestalo sa. Určite si však myslím, že je to dobrá skúsenosť. Vidieť ako taký americký stredoškolský ples vyzerá. Na konci roka je niečo podobné - Prom a vraj to má byť lepšie... nuž nechám sa prekvapiť.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

O 13. a 14. plate už nahlas hovorí aj Smer. Kto, kedy a ako ho dostane

Koaličné strany sa zrejme dohodnú na úľavách pre firmy, ktoré vyplácajú ľuďom trináste a štrnáste platy.

KULTÚRA

Rytmus bude nadávať, orchester hrať

Ľahší primitivizmus a ukáznenosť vraj idú dokopy.


Už ste čítali?