Referendum. Áno stále tá istá téma...

Autor: Martin Jesenko | 20.1.2015 o 17:28 | Karma článku: 5,12 | Prečítané:  1195x

Blog zvyknem písať, len keď sú tu vhodné témy, na ktoré by som sa rád vyjadril a keď samozrejme mám chuť. Už je to veľmi dlho, čo som napísal môj posledný blog. Niežeby tu neboli témy, ale nebola skôr tá chuť. No dnes, keď som si opäť otvoril internet, Facebook a v pošte som našiel výzvu k účasti na referende chuť prišla.   

V mojom okolí sa nachádzajú ľudia s rôznymi hodnotami, kresťania aj liberáli. Niektorí by hlasovali 3X Áno, niektorí zas 3X nie. Každý má právo na svoj názor, na svoj pocit. Blogov, článkov, reklám s návodom ako hlasovať na blížiacom sa referende je plné Slovensko a nielen v tom virtuálnom svete. Preto cieľom tohto blogu, nie je Vám poskytnúť môj návod ako hlasovať, alebo, či vôbec ísť hlasovať. Na to nech si urobí názor každý sám podľa vlastného presvedčenia. Vlastného. Nie iných.

Málokto sa však zamýšľa nad zmyslom tohto referenda. Rieši toto referendum otázky, ktoré sú momentálne na Slovensku otázne a neupravuje ich žiadny zákon? Má toto referendum vôbec zmysel?

Otázka číslo 1: „ Súhlasíte s tým, aby sa manželstvom nemohlo nazývať žiadne iné spolužitie osôb okrem zväzku medzi jedným mužom a jednou ženou?“ Pýtam sa, majú gejovia alebo lesbičky na Slovensku možnosť sa vziať a uzavrieť manželstvo? Nemôžu dokonca uzavrieť ani registrované partnerstvo. Manželstvo aj vďaka nie až tak nedávnemu spojeniu KDHákov a Smerákov už v Ústave definované máme. Táto otázka mi týmto príde z pohľadu konzervatívnejšie zmýšľajúceho človeka zbytočná.

Otázka číslo 2: „Súhlasíte s tým, aby párom alebo skupinám osôb rovnakého pohlavia nebolo umožnené osvojenie (adopcia) detí a ich následná výchova?Pýtam sa, má pár rovnakého pohlavia možnosť si na Slovensku adoptovať dieťa? Zákony k tomu príslušné, už dnes jasne hovoria o tom, že páry rovnakého pohlavia takúto možnosť nemajú.        

Otázka číslo 3: „3. Súhlasíte s tým, aby školy nemohli vyžadovať účasť detí na vyučovaní v oblasti sexuálneho  správania či eutanázie, ak ich rodičia alebo deti samé nesúhlasia s obsahom vyučovania?“ Pokiaľ viem správne, žiadna sexuálna výchova v slovenských školách zatiaľ neexistuje. Nepamätám si ani, aby sme na nejakom predmete rozoberali otázky sexuálneho správania. Pýtam sa, kde teda chcú rodičia „chrániť“ svoje deti v oblasti sexuálneho správania? V škole asi ťažko.    

Práve kvôli týmto faktov považujem iniciatívu Aliancie za rodinu pre toto referendum za absolútne zbytočnú. Taktiež si treba uvedomiť, že aj keby toto referendum bolo právoplatné, neznamená to nič viac, len že týmito otázkami, by sa musel zaoberať parlament. Keby takéto otázky k referendu, resp. formulované opačne by iniciovali účastníci Dúhového PRIDE pochodu, tak by asi tento blog nevznikol, lebo by som pochopil, že niekto chce bojovať za svoje práva, ktoré dnes na Slovensku nemá. Vážne potrebujeme referendum za 6,3 miliónov eur, aby sme zistili odpovede na otázky, ktoré sú už dnes zodpovedané v Ústave, či zákonoch? Dovolím si tvrdiť, že takáto extrémne drahá verejná mienka, je pravdepodobne len zneužitie verejných financií na spropagovanie  už avizovaného vzniku novej politickej strany – Aliancia za rodinu. 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

O 13. a 14. plate už nahlas hovorí aj Smer. Kto, kedy a ako ho dostane

Koaličné strany sa zrejme dohodnú na úľavách pre firmy, ktoré vyplácajú ľuďom trináste a štrnáste platy.

KULTÚRA

Rytmus bude nadávať, orchester hrať

Ľahší primitivizmus a ukáznenosť vraj idú dokopy.


Už ste čítali?