Chránime Slovensko

Autor: Martin Jesenko | 30.10.2015 o 14:19 | Karma článku: 7,93 | Prečítané:  730x

Začínam mať obavy. Nie kvôli utečencom. Začínam mať obavy, pretože mám pocit, že kedysi malá, ale prosperujúca krajina v strede Európy, ktorá bola príkladom pre ostatných, už dlhšiu dobu stojí na mieste. Dokonca kráča späť.    

Strach je oprávnený. No nie kvôli utečencom, ktorí tu bohužiaľ nechcú ani nazrieť. Katastrofálny stav zdravotníctva, školstvo prevrátené na hlavu, neustále hádzanie polien pod nohy podnikateľov, goríl viac ako v afrických pralesoch, nefunkčná justícia, ... toto sú reálne problémy, ktoré strach vyvolávajú. Bohužiaľ, autori všetkých týchto problémov, ktoré priamo úmerne s časom naberajú na váhe, nás pred týmito problémami neochránia. A už vôbec nie hádzaním omrviniek v podobe sociálnych balíčkov. Neochránia, pretože si stanovili iné priority. Je "potrebné" chrániť naše hranice zbraňami a psami, pred niekým, kto tu nechce byť. A preferencie rastú...

Taktika prekrývania káuz je pre vládnucich "sociálnych demokratov" bežnou vecou už pár rokov. A zjavne je účinná. A ja sa začínam báť. Nerád, by som bol donútený pridať sa k desiatkam kamarátov a známych, ktorí odcestovali za hranice. Voľby sa blížia a preto verím, že my, ktorí máme pred týmito vecami strach budeme viacerí a nenecháme si zakrývať oči témami, ktoré sa reálne nedotýkajú ani jedného z nás. Ale budeme vyžadovať to čo sme už dávno stratili - prosperitu, uznanie a obdiv.      

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

O 13. a 14. plate už nahlas hovorí aj Smer. Kto, kedy a ako ho dostane

Koaličné strany sa zrejme dohodnú na úľavách pre firmy, ktoré vyplácajú ľuďom trináste a štrnáste platy.

KULTÚRA

Rytmus bude nadávať, orchester hrať

Ľahší primitivizmus a ukáznenosť vraj idú dokopy.


Už ste čítali?